Достапни линкови

Путин не е загрижен од тешкото оружје на истокот на Европа


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не е посебно загрижен од можното распоредување на тешко оружје и дополнителен број војници на НАТО во источна Европа. „Секако, се ќе анализираме и тоа внимателно. Досега не гледаме дека тоа би не натерало да сме посебно загрижени“, рече Путин.

XS
SM
MD
LG