Достапни линкови

Воени игри на Истокот на Европа


Руското министерство за надворешни работи изрази надеж дека нема да се оствари американскиот план за стационирање тенкови и тешко оружје во земјите членки на НАТО кои граничат со Русија. „Се надеваме дека ќе можеме да спречиме нова воена конфронтација“, се наведува во соопштението.

XS
SM
MD
LG