Достапни линкови

Марш за поддршка на правата на бегалците


Бегалците од прифатниот центар во Гази Баба попладнево упатија повици за слобода до стотината граѓани и активисти, кои во знак на солидарност од пред Владата маршираа до прифатниот центар. Активистите им ги прочитаа правата на бегалците, кои им ги гарантираат законите во земјава.

Категории

XS
SM
MD
LG