Достапни линкови

Турција ја отвори границата со Сирија


Илјадници сиријци влегоа во Турција откако турските власти по неколку денови повторно ја отворија границата. „Нема начин да не спречите се додека таму се страда“, велат тие, повикувајќи ги европските лидери да обезбедат безбеден пат за нив.

XS
SM
MD
LG