Достапни линкови

Во САД политичка битка за војна против ИД


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го отфрли актот со кои конгресмените до март идната година требаше да гласаат дали да му дадат поголема воена моќ на претседателот во борбата против милитантите на Исламската држава. Станува збор за амандман на законот за трошоци за одбраната.

XS
SM
MD
LG