Достапни линкови

Македонија пекол за мигрантите


Македонија пекол за мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:33 0:00

Не третираа како животни, не бркаат никој не ни помага, полицајци ни земаат мито, ни рекоа Самах и Салам Мунавер, кои, бегајќи од Сирија, својот спас го барат во западните земји минувајќи низ Македонија. Според нив, Македонија и Унгарија се најлошите земји за бегалците.

Категории

XS
SM
MD
LG