Достапни линкови

САД ќе гo зголемат бројот на силите во Ирак


Американскиот претседател Барак Обама се најде под остра критика на републиканците откако призна дека немал „комплетна стратегија“ во борбата против Исламската држава. Сега од Белата куќа се најавува дека тој наскоро би можело да нареди зголемување на бројот на американските сили во Ирак.

XS
SM
MD
LG