Достапни линкови

Украина: Тензично на линијата на фронтот


Во источна Украина и натаму е тензично. Примирјето не се почитува, а украинските сили велат дека се изложени на гранатирања. Меѓутоа, тврдат дека нема да се повлечат од своите позиции. Репортажа од село Новотошкивске, Луганск.

XS
SM
MD
LG