Достапни линкови

Партијата на Ердоган без мнозинството во парламентот


Надежите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека ќе си обезбеди поголема моќ наидоа на голема пречка откако Партијата на правдата и развојот што ја има формирано за прв пат не успеа да освои апсолутно мнозинство во парламентот.

XS
SM
MD
LG