Достапни линкови

„Протестирам“ се врати на улиците


Неколку стотина луѓе денеска повторно се собраа на протести против Владата од која бараат оставка и одговорност. Тие протестите ги започнаа на крстосницата пред македонската Влада извикувајќи „Нема правда, нема мир“, „Долу диктатурата“, „Николче диктаторче“.

XS
SM
MD
LG