Достапни линкови

Вашингтон разгледува разни опции за Украина


Американскиот претседател Барак Обама планира во текот на претстојниот викенд да ги повика европските лидери да не ги олеснуваат санкциите против Русија поради кршењето на примирјето во источна Украина. Во меѓувреме, Вашингтон најавува преиспитување на можните одговори спрема Москва.

XS
SM
MD
LG