Достапни линкови

Избори во Турција, се е околу Ердоган


В недела во Турција ќе се одржат парламентарни избори чии резултати најнестрпливо ги чека претседателот Реџеп Таип Ердоган. Прашањето е дали ќе добие апсолутно мнозинство преку кое планира да го смени системот во земјата, од парламентарен во претседателски.

XS
SM
MD
LG