Достапни линкови

Македонија на предвремени избори


Со посредство на ЕУ е постигнат договор за предвремени избори во Македонија со што се отвора можноста за завршување на неколкумесечните политички превирања. Ова го јавуваат странските новински агенции за разговорите на еврокомесарот Јоханес Хан во Скопје.

XS
SM
MD
LG