Достапни линкови

Нема договор за Патриотскиот закон


На американските антитеростички мерки со кои на тајните служби им се дозволува да собираат телефонски разговори и податоци им истече важноста откако Сенатот не успеа да постигне договор. Клучните одредби, познати како Патриотски закон истекоа на полноќ по вашингтонско време.

XS
SM
MD
LG