Достапни линкови

ФИФА, корупцискиот скандал и спонзорите


Сеп Блатер влезе во денешната трка за повторен избор за претседател на ФИФА со уверување дека единствено тој може да ја исчисти Светската фудбалска федерација од корупција. Апсења на неколкумина функционери на ФИФА предизвика загриженост кај главните спонзори.

XS
SM
MD
LG