Достапни линкови

Во Приштина протест против Специјалниот суд


Здружението на организациите на ветераните и инвалидите на поранешната ОВК за денеска во Приштина најави протест против основањето Специјален суд кој треба да суди за поранешни злосторства на ОВК. Синоќа кабинетот на вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово Хашим Тачи го демантира соопштението на кабинетот на претседателката на Косово Атифете Јахјага дека на состанокот меѓу него, Јахјага и премиерот Мустафа се разговарало и за Специјалниот суд.

XS
SM
MD
LG