Достапни линкови

Бајден: соработка со Русија и покрај Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека Соединетите држави би требало да ја продолжат соработката со Русија во области од заеднички интерес. Тој прецизира дека таа соработка се однесува на борбата против тероризмот и договорот за ограничување на иранските нуклеарни способности.

XS
SM
MD
LG