Достапни линкови

Протестен марш до Министерство за финансии


„Оставка“,„Ставрески оди си“, и „Нема правда, нема мир“, беа дел од скандирањата на демонстрантите кои на маршот до Министертвото за финансии го изразија револтот од економските политики на Владата. По протестот во кампот се одржа и дебата за економската состојба на земјава.

XS
SM
MD
LG