Достапни линкови

„Мртов“ косовски милитант на ново видео на ИД


Медиумите на Балканот во август минатата година со извесно олеснување известија дека озлогласениот милитант на Исламската држава косовскиот албанец Лавдрим Мухаџери бил убиен во воздушен напад во Сирија. Претходно во јули тој предизвика грозење откако на Фејсбук објави слика со обезглавен човек.

XS
SM
MD
LG