Достапни линкови

Кој е виновен за падот на Рамади?


Американскиот потпретседател Џо Бајден ја пофалил, како што е соопштено, „огромната пожртвуваност и храброста на ирачките сили“. Претходно американскиот секретар за одбрана Ештон Картер ги критикуваше ирачките сили за паѓањето на градот Рамади во рацете на милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG