Достапни линкови

ЕУ сака поблиски односи со Источното партнерство


ЕУ на самитот во Рига им повтори на шесте земји од Источното партнерство дека е посветена како никогаш досега на развивање поблиски односи со нив. Претходниот самит посветен на Источното партнерство одржан во 2013 година го предизвика руско украинскиот конфликт.

XS
SM
MD
LG