Достапни линкови

Балканот меѓу Западот, Русија и Турција


Русија, Турција и Западот делат еден ривал на Балканот: политичката нестабилност. Ова се наведува во анализата на Стратфор во која се додава: Балканот сега е само уште една арена во ќорсокакот меѓу Русија и Западот.

XS
SM
MD
LG