Достапни линкови

Туск: право на „европски сон“


Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави дека поранешните советски републики како Грузија, Молдавија и Украина имаат право да станат членки на Европската унија. Сепак тој во интервју за РСЕ вели дека нема да испраќа „празни ветувања“ за иднината на нивното интегрирање.

XS
SM
MD
LG