Достапни линкови

Загриженост и апели за соработка во Македонија


Ова главно се реакциите на меѓународната заедница во врска со политичката криза во земјата. Во пораките на официјалните претставници преовладуваат повиците за мирни протести и за дијалог меѓу политичките лидери со цел да најдат решение за кризата.

XS
SM
MD
LG