Достапни линкови

Прв ден камп - протест пред влада


Граѓани и активисти во шатори ја поминаa ноќта по завршувањето на вчерашните анти-владини протести што ги предводеше опозициската партија СДСМ. Граѓаните во кампот велат дека нема да заминат додека премиерот Никола Груевски не поднесе оставка.

XS
SM
MD
LG