Достапни линкови

Странските агенции за вчерашниот протест во Скопје


Десетици илјади луѓе се собраа во неделата во центарот на Скопје барајќи оставка на конзервативниот премиер Никола Груевски, јавуваат странските новински агенции, посочувајќи дека дел од демонстрантите на мирниот протест остануваат пред владата се до исполнувањето на ова нивно барање.

XS
SM
MD
LG