Достапни линкови

Антивладин камп на улицата пред владата

Неколку стотици луѓе со шатори и вреќи за спиење поставија камп пред владината зграда. Велат дека не си заминуваат додека премиерот Никола Груевски не поднесе оставка. Пред владата, според најавите, ќе кампува и раководството на опозицискиот СДСМ.

Категории

XS
SM
MD
LG