Достапни линкови

Масовен анти владин протест во Скопје


Масовен анти владин протест во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Луѓето носат транспаренти „Збогум Никола“ и веат македонски, албански, српски, турски, ромски знамиња. Организатори на протестот се граѓански здруженија, невладини организации и политички партии, меѓу кои и најголемата опозициска партија, Социјал-демократски сојуз.

Категории

XS
SM
MD
LG