Достапни линкови

Антивладините протести го блокираа центарот на Скопје


Со извици „Оставка“, „Готов е“, „Николче диктаторче“, „Нема правда, нема мир“ деветти ден по ред се одржуваат антивладини протести во Скопје. Полицијата повторно не дозволи протест пред владата, па стотиците демонстранти, носејќи големо платно на кое пишува „Збогум Никола“ се упатија кон Собранието.

XS
SM
MD
LG