Достапни линкови

Заев - Протестот ќе биде масовен и ненасилен


Претседателот на СДСМ Зоран Заев рече дека, и покрај опструкциите на власта, протестот во Скопје в недела ќе биде масовен и оти ќе има силна редарска служба што ќе обезбеди да биде мирен.

XS
SM
MD
LG