Достапни линкови

Бајер - Опасност од одземање на препораката за преговори


Некои земји членки во Брисел, ако политичката ситуација не се подобри, ќе сакаат да ѝ ја одземат на Македонија препораката за почеток на преговори за членство во ЕУ, вели австрискиот амбасадор во Македонија, Томас Михаел Бајер.

XS
SM
MD
LG