Достапни линкови

НАТО останува во Авганистан


НАТО ќе го продолжи присуството во Авганистан и по завршувањето на сегашната мисија. Ова е решено на вонредниот состанок на министрите за надворешни работи на Алијансата во турскиот град Анталија. На состанокот се разговарало и за Украина, како и за справувањето со имигрантите.

XS
SM
MD
LG