Достапни линкови

Збогум Никола - порачаа демонстраните пред Владата


Неколку илјади демонстранти пред Владата во Скопје побараа оставка на премиерот Никола Груевски и на целата Влада. Тие маршираа до Основниот суд Скопје 1, барајќи ослободување на учесниците во протестите од 5 мај, а потоа се упатија кон Собранието на Македонија.

XS
SM
MD
LG