Достапни линкови

САД и Русија и спорните прашања


САД и Русија изразија надеж дека можат да работат заедно на спорните прашања. Сепак, ни по осумчасовните преговори во Сочи на американскиот државен секретар Џон Кери со рускиот претседател Владимир Путин и со шефот на дипломатијата Сергеј Лавров не беше понуден некаков конкретен сигнал за тоа.

XS
SM
MD
LG