Достапни линкови

Демонстрантите побараа оставка на Владата


Неколку стотици луѓе од пред Владата, тргнаа на мирен марш кон Собранието. Тие една недела протестираа против полициска бруталност, но сега нивните барања се оставка на Владата, ослбодување од притвор на учесниците во протестите од 5 мај и формирање на влада за демократизација на институциите.

XS
SM
MD
LG