Достапни линкови

Цвеќе пред Влада за загинатите полицајци


Цвеќе пред Влада за загинатите полицајци
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Околу триста граѓани положија цвеќе и запалија свеќи пред Владата, изразувајќи им почит на загинатите полицајци во судирите во Куманово. Тие најавија дека протестите утре продолжуваат, но со нови барања како оставка на Владата и одговоорност за функционерите кои сториле кривични дела.

XS
SM
MD
LG