Достапни линкови

Цвеќе пред Влада за загинатите полицајци


Околу триста граѓани положија цвеќе и запалија свеќи пред Владата, изразувајќи им почит на загинатите полицајци во судирите во Куманово. Тие најавија дека протестите утре продолжуваат, но со нови барања како оставка на Владата и одговоорност за функционерите кои сториле кривични дела.

XS
SM
MD
LG