Достапни линкови

Куманово - ден потоа


Куманово - ден потоа
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

Пеплосани куќи, уништени автомобили, мирис на бензин и гар, искршено стакло, траги од куршуми, неиспрана крв по сокаците. Оваа слика ја забележаа камерите на РСЕ во кумановската Дива Населба, еден ден по жестоките судири на полицијата со вооружена терористичка група.

Категории

XS
SM
MD
LG