Достапни линкови

Да се избегне натамошна ескалација


Ова е основната порака што светските новински агенции ја нагласуваат од многубројните реакции на меѓународните фактори по акцијата на македонската полиција во Куманово во која загинаа дваесетина луѓе. Притоа се пренесува и нивната оценка дека вооружената група во Куманово била „изолиран феномен“.

XS
SM
MD
LG