Достапни линкови

Јужна Кореа ќе одговори на заканите од Северна Кореа


севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун

Министерот за одбрана на Северна Кореа Хан Мин Ко изјави дека неговата земја „немилосрдно“ ќе одговори на провокациите од Северна Кореа откако Пјонгјанг објави дека извршил успешна проба на нова ракета која се лансира од подморница. Пробата била извршена во присуство на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

XS
SM
MD
LG