Достапни линкови

Петти ден протест против полициска бруталност


Повеќе од стотина граѓани петти ден протестираа пред Владата против полициска бруталност. По повод Денот на победата над фашизмот, тие сакаа да положат цвеќе пред Споменикот на ослободителите во дворот на Владата, но полицијата не им дозволи. Потоа се упатија кон седиштето на делегацијата на ЕУ.

XS
SM
MD
LG