Достапни линкови

Камерон останува на власт во Британија


Британската Конзервативна партија на премиерот Дејвид Камерон е на пат да остане на власт и во наредните пет години по изненадувачки добрите резултати на вчерашните избори.

XS
SM
MD
LG