Достапни линкови

Собранието трета среќа за демонстрантите


Стотици граѓани вечерва се собраа на трет протест против полициска бруталност. Откако полицијата не им дозволи на демонстрантите да протестираат пред Владата и пред Јавното обвинителство, тие се упатија кон Собранието на Македонија. Тие велат дека со тоа се нарушува членот 21 од Уставот.

XS
SM
MD
LG