Достапни линкови

Демонстрантите фрлаат јајца кон собранието


По некое јајце упатија поединци од демонстрантите кон зградата на Собрание, по што полицискиот кордон ги зби своите редови. Ова е втор ден од протестите против полициска бруталност, но денеска наместо пред Владата, тие се упатија во центарот на Скопје, пред собраниската зграда.

XS
SM
MD
LG