Достапни линкови

Странските агенции за протестите во Скопје


Насилство и жестоки пресметки, вака дел од светските новински агенции ги пренесоа информациите за синоќешните антивладини протести во Скопје. Претходно лидерот на опозицијата Зоран Заев ја обвини власта дека го прикривала убиството на Мартин Нешковски.

XS
SM
MD
LG