Достапни линкови

Жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата


Жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата во центарот на Скопје. Мирните протести за барање одговорност за убиството на Мартин Нешкоски пред четири години што почнаа попладнево пред владата ескалираа, прво со јајца и домати кон владата, а потоа и со камења и со директни судири со полицијата.

Категории

XS
SM
MD
LG