Достапни линкови

Протести за Мартин Нешкоски пред Владата


Неколку илјади граѓани попладнево протестираа пред Владата во Скопје, откако претседателот на СДСМ Зоран Заев објави прислушкувани разговори, кои како што рече, докажуваат дека власта пред четири години се обидувала да го сокрие убиството на младиот Мартин Нешкоски.

Категории

XS
SM
MD
LG