Достапни линкови

Прва јавна проба на парадата во Москва


На Црвениот плоштад во Москва синоќа се одржа првата јавна проба на парадата за Денот на победата 9 Мај. Парадата на која ќе учествуваат и војници од странски земји предизвика големи контроверзи во меѓународната јавност со оглед на руската улога во конфликтот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG