Достапни линкови

Чаусидис - Новинарството ставено на листата на отстрел


Чаусидис - Новинарството ставено на листата на отстрел
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:32 0:00

Новинарството е буквално ставено на листата на отстрел и веќе говориме за мали островца на новинарската професија кои опстојуваат, додека сето друго е окупирано со пропаганда и со инструментализација во партиски цели, вели претседателката на новинарскиот синдикат Тамара Чаусидис.

Категории

XS
SM
MD
LG