Достапни линкови

ЕУ со подршка за Украина, но не воена


Европската Унија нема да испрати воени посматрачи во Украина за надгледување на примирјето, кое не се почитува. Брисел вети хуманитарна помош и дипломатско дејствување за запирање на про-руските сепаратисти од натамошни агресивни чекори.

XS
SM
MD
LG