Достапни линкови

Средношколците не постигнаа договор со Министерството за образование


Средношколците денеска го проширија бојкотот, поставувајќи шатори во Паркот на новинарите, спроти Министерството за образование и наука. Тие денеска беа на разговор со надлежните, но не постигнаа договор. Од Министерството ги повикале утре да одржат нова сртедба.

XS
SM
MD
LG